Děti objevují náš svět doslova pohlavě. Získávají přitom nenahraditelné zkušenosti, rozvíjejí svoje pohybové schopnosti, stimulují všechny své smysly. Přáním všech rodičů je přitom snížení rizika poranění. Dánská firma Baby Dan vyvyjí a navrhuje výrobky, které vám v tomto úsilí významně ulehčí a napomohou. Všechny výrobky Baby Dan obsahují ve svém řešení desítky let zkušeností, které zaručují, že s Baby Danem můžete vytvořit maximálně bezpečný domov. Je třeba ale říci, že žádný výrobek, ať sebelepší, nemůže nahradit pozornost a láskyplnou péči, kterou dítěti věnují rodiče. 

Prostudujte pozorně naše webové stránky, využijte všechny informace, které zde naleznete, a pokud budete cokoli potřebovat doplnit nebo sami budete mít užitečnou informaci, spojte se s námi. Rádi vám poskytneme doplnění či zveřejníme vaše poznatky. Nové stavební materiály ( např. sklo, sádrokartony a jiné) přinášejí nové výzvy z hlediska bezpečného upevnění ochranných zábran a ohrádek. Proto poskytujeme poradenskou službu i komplexní návrh a také realizaci bezpečnostního řešení. Neboť zjistit až při nehodě, že něco nebylo jak má být, může být pozdě.

 NAŠE ZELENÉ VÝROBKY     Green_Logo.png

 Neustále pracujeme na tom, aby naše výrobky byly udržitelnější. Ale co to ve skutečnosti znamená? Je těžké najít jednu jednoduchou definici udržitelnosti, protože produkt     může být udržitelný mnoha různými způsoby. Pojem „zelený produkt“ tedy pro nás zahrnuje všechny produkty, které splňují alespoň jeden z následujících udržitelných aspektů:

  • Biologicky odbouratelné obaly - naše nová řada bezpečnostních produktů je balena v krabicích s certifikací Cradle to Cradle. Cradle to Cradle je nejpřísnější ekologická certifikace na světě a zajišťuje, že vyrábíme produkty v co nejšetrnějších podmínkách a zcela bez škodlivých chemikálií nebo těžkých kovů. To znamená, že celý obal, uživatelské příručky a katalogy produktů jsou 100% recyklovatelné a 100% biologicky odbouratelné. Všechno lze kompostovat, aby se stalo biologickou živinou v půdě.
  • Vyrobeno v Dánsku - mnoho našich produktů se vyrábí ve vlastní výrobě v Låsby. Dokonce i plastové díly pro mřížky a několik našich malých bezpečnostních produktů se vyrábí v naší slévárenské společnosti BD Plast. Tímto způsobem se vyhýbáme dlouhým dopravním trasám, které poškozují klima emisemi CO2 a znečištěním ovzduší, které jsou škodlivé pro naše zdraví a pro oblasti citlivé na dusík v přírodě. Výroba v Dánsku je také součástí naší ambice stát se co nejvíce soběstačnými. Je to jeden z výchozích bodů schopnosti vytvářet ekologicky šetrnou výrobu. BabyDan zavedl systém environmentálního managementu ISO 14001 a je certifikován společností Intertek. 
  • Biologický materiál - naše chrániče rohů jsou vyrobeny ze 100% biologického materiálu. Tím se snižuje používání fosilních paliv a emise skleníkových plynů. Chrániče rohů BabyDans jsou certifikovány ekoznačkou TÜV Austria. Štítek je vaší zárukou, že byl testován podíl biologického materiálu a byla prostřednictvím něj dokumentována udržitelnost produktu.
  • Certifikace FSC - pro naše dřevěné bezpečnostní zábrany používáme pouze dřevo s certifikacemi FSC, stejně jako papír s certifikací FSC pro naše tištěné katalogy produktů, uživatelské příručky a krabice pro naši novou řadu bezpečnostních produktů. To znamená, že strom pochází z lesa FSC, kde je pokácených jen tolik stromů, kolik může les reprodukovat. Zvířata, život rostlin a lidé pracující v lesích FSC jsou dobře chráněni. Tímto způsobem pomáháme zajistit, aby světové lesy existovaly i pro děti vašich dětí.
  • Žádná nebezpečná chemie všechny materiály a chemikálie použité v našich výrobcích vyhovují směrnici REACH. REACH je nejpřísnější světová legislativa o chemických látkách a reguluje způsob výroby a používání chemických látek v celé EU. Naše výrobky neobsahují PVC, bisfenol A a ftaláty. Proto si můžete být vždy jisti, že bezpečnostní produkty BabyDan neobsahují endokrinní disruptory a karcinogeny. Pro nás je to samozřejmost, ale bohužel není pro každého, zvláště ne mimo hranice EU.
Thank you for rating this article.
×
Kontaktujte nás
2000 znaků zbývá